Czy możesz dostać pożyczkę pozabankową bez kosztów dodatkowych?

14.03.2023

Z czym musimy się liczyć, zaciągając pożyczkę? Z odsetkami. W zależności od tego, jakie warunki będą towarzyszyły zaciąganiu takiego wsparcia finansowego, zwrócona kwota będzie powiększona o określony koszt dodatkowy. To standardowa procedura związana chociażby z kredytami. Zawsze, na początku ustalania określonych założeń pożyczki, zgadzamy się na konkretny procent. Oczywiście nie jest to sytuacja idealna – finalnie zwracamy sumę częstokroć znacznie większą od kwoty początkowej. Bank jednak musi na czymś zarabiać i właśnie na takich kosztach dodatkowych gromadzi kapitał.

Czy można zatem mówić o pożyczkach bez kosztów dodatkowych? Na rynku znajdziemy przedsiębiorstwa świadczące podobne usługi, jednak musimy pamiętać o kilku istotnych czynnikach wpływających na warunki podobnych rozwiązań. Na tym etapie warto rzucić odrobinę światła na bezpieczeństwo pożyczek pozabankowych bez prowizji oraz odsetek. Wiele osób, słysząc o tak korzystnych warunkach, zaczyna być podejrzliwa. Przecież na pewno kryje się w tym jakiś kruczek albo zapis małym druczkiem, prawda? I tutaj właśnie pojawia się dobra wiadomość – nie są to usługi wymierzone przeciwko pożyczkobiorcom. Często jest wręcz przeciwnie – oczywiście w ramach określonych warunków, z którymi musimy się zapoznać w każdym, nawet najmniejszym szczególe. 

person using black computer keyboard

Pożyczka bez kosztów dodatkowych – jak działa?

W zdecydowanej większości przypadków sytuacja jest niezwykle prosta – możemy liczyć na pożyczkę bez dodatkowych kosztów, którą zobowiązujemy się spłacić w terminie. Dodatkowe odsetki naliczają się wyłącznie w przypadku przekroczenia założonego dnia zwrotu pieniędzy. Wiele przedsiębiorstw świadczących usługi z zakresu udzielania pożyczek ma także politykę, w myśl której usługa bez dodatkowych odsetek możliwa jest wyłącznie w przypadku pierwszej pożyczki. Każda kolejna jest już na standardowych zasadach. Oczywiście jest to zrozumiała polityka wielu firm, warto jednak wiedzieć, że taka szansa istnieje.

Każdy, kto jest zainteresowany wsparciem finansowym z ramienia współpracy z podmiotem finansowym, może więc uzyskać potrzebną kwotę, jeśli wcześniej nie korzystał z usług danej firmy. Warto więc podchodzić do takich praktyk z rozwagą, jeśli podejmiemy decyzję pochopnie, może się okazać, że stracimy tę możliwość. Natomiast cenną informacją jest to, że w ogóle istnieje możliwość pożyczenia pieniędzy bez naliczania odsetek. Ma to niemałe znaczenie w przypadku osób, które zwykle stronią od podobnych rozwiązań, ale nagle stają przed koniecznością wygospodarowania środków na nieoczekiwany wydatek. Jeśli nie jesteśmy w stanie sięgnąć do własnych oszczędności, to taka pożyczka z pewnością okaże się doskonałą pomocą. 

Pamiętajmy także o istnieniu wielu miarodajnych porównywarek i rankingów dostępnych w Internecie. Na rynku funkcjonuje wiele firm finansowych zajmujących się udzielaniem pożyczek bez naliczania odsetek. Warto zatem sprawdzić, jakie warunki będą w naszym przypadku najkorzystniejsze. 

Co dzieje się w sytuacji przekroczenia terminu zwrotu pożyczki?

Pożyczki pozabankowe bez dodatkowych opłat zwykle udzielane są na krótki okres. Trzydzieści lub sześćdziesiąt dni – na niewielkie sumy. Kwoty te z pewnością nie będą w stanie diametralnie poprawić naszej sytuacji materialnej, ale w kłopotliwej sytuacji okażą się sporą pomocą. 

Co jednak w sytuacji, kiedy mimo usilnych starań przekroczymy termin oddania pieniędzy? Wiele zależy od warunków, na jakie się zgodzimy. Zwykle jest tak, że każdy dzień zwłoki nalicza odsetki będące określonym procentem pożyczonej kwoty. Musimy się zatem liczyć z możliwością oddania znacznie większej sumy, niż pierwotnie zakładaliśmy. Nie jest to rekomendowane rozwiązanie. Co zatem zrobić, aby uniknąć podobnej sytuacji?

Warto mieć plan, zanim jeszcze zdecydujemy się na wzięcie pożyczki. Przede wszystkim, zastanówmy się, jak będzie wyglądała nasza sytuacja w momencie zbliżania się terminu spłaty. Wiele osób ma stały dochód związany z cyklicznymi wypłatami w pracy. Jeśli zatem wiemy, że przelew od pracodawcy pojawi się jeszcze przed ostatecznym dniem, kiedy wymagana jest spłata, to wszystko powinno być w porządku. Miejmy też na względzie to, że jeśli bierzemy pożyczkę w okres dwóch czy trzech miesięcy, to znacznie łatwiej będzie nam zgromadzić sumę potrzebną do oddania całkowitej kwoty. 

Na pewno nie powinnyśmy podejmować takich decyzji spontanicznie. Istnieje wiele czynników, jakie należy wziąć pod rozwagę. Racjonalne myślenie oraz planowanie długoterminowe jest w tym wypadku, mają kluczowe znaczenie. Oczywiście zawsze warto zasięgnąć opinii u profesjonalnych doradców finansowych. W przypadku kontaktu z niezależnymi przedstawicielami tej profesji możemy liczyć na fachową opinię oraz przedstawienie konkretnych warunków, w ramach których powinniśmy rozważać pożyczkę. W takiej sytuacji bez dwóch zdań uda nam się uniknąć nieprzyjemności wynikających ze zbyt długiej zwłoki, a pożyczka bez dodatkowych kosztów nie zaskoczy nas nieprzyjemną niespodzianką w postaci konieczności spłaty dodatkowych odsetek za przekroczenie terminu spłaty. 

Podobne artykuły

Brak kategorii

wtorek, 11 kwietnia 2023

Dlaczego leasing się opłaca nie tylko w przypadku samochodu?

Leasing. Z tym słowem wiąże się wiele skojarzeń. Przede wszystkim tych orbitujących wokół nabywania produktów na firmę. W przypadku posiadania własnej działalności, niezależnie od tego, czy[...]

Brak kategorii

poniedziałek, 6 marca 2023

Czy każdy może dostać pożyczkę pozabankową?

Na temat usług finansowych świadczonych przez prywatne przedsiębiorstwo narosło wiele przekonań. Niemało z nich to błędne założenia oparte na niewłaściwie zinterpretowanych przesłankach. Pokutuje wręcz przekonanie, że[...]

Brak kategorii

czwartek, 2 marca 2023

Chwilówka a pożyczka ratalna – jakie są różnice?

Różnego rodzaju nieścisłości związane z rynkiem prywatnych przedsiębiorstw finansowych spowodowały niemały zamęt w świadomości wielu osób. Czy są to rozwiązania bezpieczne? Czy tzw. pożyczki pozabankowe są[...]Dziesiątka Finanse spółka akcyjna z siedzibą w Warszawie (02-220) przy ul. Łopuszańskiej 32, telefon 669 555 111. NIP: 7842426890, REGON: 300976329, sąd rejestrowy: Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego,
KRS: 0001022551. Kapitał zakładowy w wysokości 14 360 000 zł; adres strony internetowej: www.10online.pl, e-mail: kontakt@10online.pl.

Spółka działa w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim.
Pożyczkodawcą jest Dziesiątka Finanse S.A. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy.

Reprezentatywny przykład dla pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.10online.pl: Całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 2500 zł; oprocentowanie stałe 20,50% całkowity koszt pożyczki 524,08 zł (w tym opłata przygotowawcza 122,52 zł, prowizja 250 zł, odsetki 151,56 zł); całkowita kwota do zapłaty 3024,08 zł, płatna w 3 miesięcznych ratach w wysokości 1 158,86 zł. Rzeczywista roczna stopa procentowa (RRSO) dla tego przykładu wynosi 144.92% . Stan na dzień 01.02.2023r.

Administratorem danych osobowych jest Dziesiątka Finanse spółka akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Łopuszańskiej 32, 02-220 Warszawa. Wszelkie informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych, celów, w jakich są przetwarzane, podstaw prawnych przetwarzania, kategoriach odbiorców danych osobowych, okresie przetwarzania danych, konieczności lub dobrowolności podania danych osobowych i konsekwencjach ich niepodania, zautomatyzowanym podejmowaniu decyzji i przysługujących uprawnieniach można znaleźć możesz w Polityce Prywatności.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Dziesiątka Finanse S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.
Wszelkie prawa do zawartości strony internetowej zastrzeżone dla Dziesiątka Finanse S.A.