Kalkulator pożyczek – czym jest i jak może Ci pomóc?

22.08.2022

Ludzie coraz częściej korzystają z szybkich pożyczek. Galopująca inflacja, drożejące produkty i usługi sprawiają, że koszty życia są coraz większe, niestety – w przeciwieństwie do zarobków. Aby oszacować wysokość rat, użyj kalkulatora pożyczek!

Kalkulator pożyczkowy – co to jest?

Kalkulator pożyczkowy to narzędzie, udostępniane przez firmy pożyczkowe i umożliwiające szybkie obliczenie kosztu pożyczki, wysokość raty i RRSO. Dzięki niemu jesteś w stanie nie tylko szybko oszacować wysokość zadłużenia, ale również porównać oferty wszystkich firm pożyczkowych dostępnych w Internecie.

Kalkulator pożyczek – rodzaje

Na rynku finansowym można spotkać się z kilkoma wersjami tego narzędzia:

  • Kalkulator oprocentowania pożyczki – ma przedstawić użytkownikowi sumę oprocentowania pożyczki w skali roku, a jej maksymalna wartość regulują przepisamy kodeksu cywilnego. W świetle prawa nie może wynosić więcej niż dwukrotność odsetek ustawowych, które są równe kwocie stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego i stawki 3,5%. Dzięki sprytnemu rozwiązaniu, jakim jest kalkulator oprocentowania pożyczki, sprawdzisz procent odsetek, jaki narzuca firma pozabankowa.
  • Kalkulator do szacowania pożyczki gotówkowej – jeśli zależy Ci na właśnie takiej formie wsparcia, narzędzie pomoże Ci podliczyć wszystkie elementy pożyczki, czyli oprocentowanie, prowizję oraz RRSO.
  • Kalkulator pożyczki hipotecznej – kredyt na nieruchomość to bardzo popularny sposób na pozyskanie pierwszego domu lub mieszkania. Zaciąganie pożyczki hipotecznej wiąże się jednak nie tylko z zakupem, ale też  zastawieniem posiadłości w zamian za wsparcie finansowe. Narzędzie pozwala w szybki sposób oszacować wysokość rat.
  • Kalkulator odsetki od pożyczki – ostatnia wersja ma na celu pozwolić użytkownikowi obliczyć nie tylko sumę oprocentowania, ale również wysokość dodatkowych ubezpieczeń, marży i innych elementów składających się na odsetki zapożyczenia.

Kalkulator zdolności kredytowej – co to jest?

Kalkulator zdolności kredytowej różni się od narzędzia omawianego wcześniej. Jeśli zastanawiasz się, jak wysoki kredyt możesz otrzymać – koniecznie z niego skorzystaj. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że są to dane szacunkowe, a finalną sumę określi bank lub instytucja udzielająca wsparcia finansowego. Kalkulator zdolności kredytowej przedstawi Ci przybliżoną wartość pożyczki, jaką możesz otrzymać. Aby wypełnić formularz niezbędne będzie podanie takich danych jak:

  • suma osiąganych dochodów,
  • wysokość rat i zadłużeń, co do których masz zobowiązanie,
  • koszty utrzymania siebie i rodziny

Kalkulator pożyczek – jak skorzystać?

Obsługa tego narzędzia jest banalnie prosta. Wystarczy wejść na stronę internetową firmy, na którą się zdecydowaliśmy. Następnie uzupełnić dane zgodnie z tym, ile chcemy pożyczyć i na jak długo. Dalej zostanie wyświetlona kolejna zakładka, w której trzeba wpisać informacje z dowodu osobistego, numer telefonu oraz adres e-mail. Po szybkiej weryfikacji danych pożyczka powinna powędrować na konto, czasami cały proces zajmuje niecałe 10 minut!

Jak sprawić, aby raty były mniejsze?

Kalkulator pożyczki pokazuje różne kwoty, które przede wszystkim zależą od wysokości minikredytu oraz terminów spłaty. Im mniejsza kwota i mniejszy czas na zwrot, tym korzystniejsza oferta. Przykładowo szybka pożyczka 1000 zł na 10 tygodni będzie kosztowała 314 zł, a ta sama kwota zapożyczona na 30 tygodni może wynieść o 100 zł więcej. Szacując jej cenę, warto posprawdzać kilka możliwości i zdecydować się na tę najbardziej odpowiednią.

Z jakich kalkulatorów korzystać?

Dobrym sposobem na znalezienie najlepszej oferty na rynku finansowym jest oszacowanie wysokości rat na wielu stronach, korzystając z różnych kalkulatorów. Decydując się jednak na konkretną firmę, warto zwrócić uwagę na kilka elementów związanych z bezpieczeństwem w sieci. Przede wszystkim przedsiębiorstwo powinno być dobrze rozpoznawalne. Znane marki cieszą się zaufaniem klientów, a przecież wybierając pożyczkę, jest to niemal najważniejsze kryterium. Aby nie natknąć się na internetowych oszustów należy sprawdzić, czy parabank posiada certyfikaty uwierzytelniające działalność, np. Certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo.

Kto powinien skorzystać z kalkulatora pożyczek?

Kalkulator oprocentowania pożyczki, kalkulator kredytu hipotecznego i inne dostępne w sieci narzędzia będą odpowiednie dla wszystkich osób, które planują zasięgnąć większego lub mniejszego wsparcia finansowego. Możliwość oszacowania rat i kosztów pożyczki to dobre rozwiązanie zarówno w przypadku niewielkich chwilówek, jak i większych zobowiązań.

Podobne artykuły

Poradnik pożyczkowy

piątek, 26 sierpnia 2022

Pożyczka dla młodych – już od 18 lat?

Młodzi ludzie mają swoje potrzeby, które potrafią poważnie nadwyrężyć niejeden portfel. Dużo nauki i zwykle brak dyspozycji pracy na pełen etat sprawiają, że coraz częściej sięgają[...]

Poradnik pożyczkowy

środa, 24 sierpnia 2022

Jak sprawdzić, czy ktoś wziął na mnie kredyt/pożyczkę?

W dobie coraz większej popularności internetowych przestępstw nie ma nic dziwnego w tym, że chcemy sprawdzić, czy ktoś nie wziął na nas kredytu lub pożyczki. Jak[...]

Poradnik pożyczkowy

sobota, 20 sierpnia 2022

Chwilówki – czy można je wziąć 24/7 w każdy dzień?

Elastyczność i duża dostępność chwilówek sprawiły, że stały się bardzo popularnym rozwiązaniem wśród polskich rodzin. Szybkie wypełnienie wniosku o pożyczkę w każdej godzinie w dowolnym dniu[...]Dziesiątka Finanse spółka akcyjna z siedzibą w Warszawie (02-220) przy ul. Łopuszańskiej 32, telefon 669 555 111. NIP: 7842426890, REGON: 300976329, sąd rejestrowy: Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego,
KRS: 0001022551. Kapitał zakładowy w wysokości 14 360 000 zł; adres strony internetowej: www.10online.pl, e-mail: kontakt@10online.pl.

Spółka działa w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim.
Pożyczkodawcą jest Dziesiątka Finanse S.A. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy.

Reprezentatywny przykład dla pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.10online.pl: Całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 2500 zł; oprocentowanie stałe 20,50% całkowity koszt pożyczki 524,08 zł (w tym opłata przygotowawcza 122,52 zł, prowizja 250 zł, odsetki 151,56 zł); całkowita kwota do zapłaty 3024,08 zł, płatna w 3 miesięcznych ratach w wysokości 1 158,86 zł. Rzeczywista roczna stopa procentowa (RRSO) dla tego przykładu wynosi 144.92% . Stan na dzień 01.02.2023r.

Administratorem danych osobowych jest Dziesiątka Finanse spółka akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Łopuszańskiej 32, 02-220 Warszawa. Wszelkie informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych, celów, w jakich są przetwarzane, podstaw prawnych przetwarzania, kategoriach odbiorców danych osobowych, okresie przetwarzania danych, konieczności lub dobrowolności podania danych osobowych i konsekwencjach ich niepodania, zautomatyzowanym podejmowaniu decyzji i przysługujących uprawnieniach można znaleźć możesz w Polityce Prywatności.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Dziesiątka Finanse S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.
Wszelkie prawa do zawartości strony internetowej zastrzeżone dla Dziesiątka Finanse S.A.