Kredyt na dowód bez tajemnic

Anna Stachurska

04.01.2022

Kredyt gotówkowy bez zbędnych formalności

Kredyt na dowód to odpowiedź na stale rosnące zapotrzebowanie na gotówkę. Nagłe wydatki czy chęć uregulowania zobowiązań nie powinny wiązać się ze skomplikowanym procesem i wieloma formalnościami. W dynamicznie rozwijającym się świecie konieczne jest wdrożenie szybkich i prostych rozwiązań, które zapewnią bezpieczną poduszkę finansową dla domowego budżetu. Kredyt na dowód jest więc rozwiązaniem skrojonym na miarę naszych czasów, dlatego coraz więcej instytucji finansowych ma go w swojej ofercie.

Czy trzeba mieć stały dochód, aby uzyskać kredyt na dowód?

Bardzo często można spotkać się z błędnym przekonaniem, że aby otrzymać kredyt, wystarczy sam dowód osobisty. Procedury są owszem znacząco uproszczone, ale nie aż tak. Klient powinien posiadać stałe źródło dochodu, jednak nie ma wymogu, by było ono z tytułu umowy o pracę. Coraz więcej osób pracuje na zleceniach lub w ramach umowy o dzieło, co do niedawna stanowiło znaczące utrudnienie w pozyskiwaniu gotówki z banku. Kredyt na dowód bez umowy o pracę zmienił nieodwracalnie rynek finansowy i uwolnił spore pokłady gotówki na pilne wydatki.

Jak w przypadku każdej umowy kredytowej, bank weryfikuje zdolność kredytową klienta i na tej podstawie dostosowuje warunki oferty. W zależności od osiąganego stałego dochodu klient może liczyć na niższą lub wyższą kwotę kredytu oraz różny okres spłaty. Aby uniknąć nadmiaru formalności przy korzystaniu z kredytu na dowód, banki proszą o podpisanie oświadczenia, w którym klient potwierdza swoje miesięczne dochody.

Zainteresuje Cię: Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową?

Nie tylko umowa o pracę

Jako stałe źródło dochodu traktowany jest każdy przelew, który regularnie co miesiąc wpływa na konto bankowe. Może to być:

 • zarobek z tytułu umowy zlecenie,
 • zarobek z tytułu umowy o pracę,
 • renta lub emerytura,
 • stypendium,
 • świadczenia rodzinne.

Istotne jest, by był to stały comiesięczny dochód, który zapewni terminową spłatę zobowiązań, zarówno codziennych, jak i tych z tytułu zaciągniętej pożyczki. Brak stałego dochodu niestety uniemożliwia wzięcie kredytu na dowód, o czym warto pamiętać.

Kredyt na dowód bez umowy o pracę

Dzięki uproszczonym procedurom kredyt na dowód bez umowy o pracę przyznawany jest znacznie szybciej niż tradycyjne kredyty. Jest to istotne, gdy pilnie potrzebujemy gotówki. Szybka decyzja i proste procedury sprawiają, że pieniądze bardzo szybko trafiają na nasze konto, co umożliwia uregulowanie najbardziej naglących wydatków.

Aby wziąć kredyt lub pożyczkę na dowód bez umowy o pracę, należy wypełnić wniosek i podać dane osobowe, kontaktowe oraz podpisać oświadczenie o osiąganych dochodach. Zgodnie z samą nazwą potrzebny jest również dowód osobisty, który pozwoli potwierdzić tożsamość klienta. To jednak o wiele mniej formalności niż w przypadku tradycyjnego kredytu lub pożyczki. W większości przypadków żadne dodatkowe dokumenty nie są wymagane.

Kredyt na dowód to również szansa dla osób, które mają negatywną historię kredytową. Podczas wnioskowania o kredyt gotówkowy w banku za każdym razem sprawdzana jest zdolność kredytowa. Jeśli w przeszłości z różnych powodów wystąpiły problemy ze spłatą zadłużenia, decyzja kredytowa może być negatywna. Wówczas dobrze jest rozważyć kredyt na dowód bez umowy o pracę, który jest udzielany na podstawie obecnej sytuacji finansowej klientów.

Zobacz też: Historia kredytowa - jak ją zbudować lub poprawić?

Złóż wniosek o pożyczkę przez Internet

Wiele instytucji finansowych, w tym 10online, oferuje możliwość wypełnienia wniosku przez Internet, co dodatkowo ułatwia proces pozyskania gotówki. Podobnie jak w przypadku papierowego wniosku, formularz internetowy należy uzupełnić danymi osobowymi, numerem PESEL oraz deklarowaną kwotą dochodu na miesiąc. W ten sposób bez wychodzenia z domu można pozyskać dodatkowy zastrzyk gotówki i spożytkować go na dowolny cel.

Warto pamiętać, że pożyczka przez Internet będzie niższa niż kredyt w banku. Jest to niezastąpione rozwiązanie, które umożliwia szybkie dostarczenie gotówki, gdy czekają nas pilne i niespodziewane wydatki. Kwota pożyczki zależy również od tego, czy jest to pierwsza pożyczka, czy kolejna. Dla nowych klientów Dziesiątka oferuje pożyczkę w przedziale od 500 do 1500 zł. Jest to kwota, która pozwoli uregulować bieżące wydatki, jak również budować swoją historię kredytową. Stali klienci mogą liczyć na ofertę pożyczki nawet do 4500 zł.

Pożyczka na dowód – jakie wymagania?

Każdy pożyczkodawca określa wymagania, które należy spełnić, aby otrzymać potrzebne środki pieniężne. Pożyczka na dowód bez umowy o pracę jest prostym i szybkim rozwiązaniem, jednak warto wiedzieć, kto i kiedy może się o nią ubiegać. Aby otrzymać taką pożyczkę, należy:

 • mieć 21–75 lat,
 • być obywatelem Polski i stale zamieszkiwać na terenie kraju,
 • posiadać aktywny rachunek bankowy,
 • posiadać stałe źródło dochodu.

Pożyczka na dowód jest udzielana na 31 dni z możliwością odroczenia terminu spłaty. Dzięki tej możliwości pożyczka, która w standardowych warunkach powinna zostać spłacona po miesiącu, może być wydłużona nawet do dwóch miesięcy, a więc dwukrotnie.

Dlaczego warto wziąć pożyczkę na dowód?

Powodów, by skorzystać z dodatkowego zastrzyku pieniędzy, jest co najmniej tylu, ilu klientów Dziesiątki. Nagłe wydatki trudno zaplanować w domowym budżecie, dlatego dobrze jest wiedzieć, że można w awaryjnych sytuacjach liczyć na wsparcie finansowe, które pozwoli uniknąć problemu braku gotówki. Jakie są podstawowe zalety pożyczki na dowód?

 • krótki czas realizacji,
 • uproszczona procedura,
 • formalności ograniczone do minimum,
 • możliwość otrzymania gotówki bez wychodzenia z domu,
 • brak wymogu posiadania umowy o pracę,
 • elastyczne warunki umowy, m.in.: możliwe odroczenie płatności.

Kredyt na dowód bez umowy o pracę jest znacznie bardziej dostępny niż tradycyjny kredyt bankowy. Coraz więcej klientów docenia ten prosty sposób uzupełnienia braków w budżecie i wybiera właśnie pożyczkę na dowód, ponieważ jest to obecnie najprostsza droga do uzyskania potrzebnych pieniędzy na pilne potrzeby. Więcej informacji o pożyczkach online znajdziesz na stronie 10online.pl. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi naszymi produktami i do kontaktu.

Przeczytaj również: Kredyt a pożyczka - jakie są różnice?

Podobne artykuły

Poradnik pożyczkowy

piątek, 26 sierpnia 2022

Pożyczka dla młodych – już od 18 lat?

Młodzi ludzie mają swoje potrzeby, które potrafią poważnie nadwyrężyć niejeden portfel. Dużo nauki i zwykle brak dyspozycji pracy na pełen etat sprawiają, że coraz częściej sięgają[...]

Poradnik pożyczkowy

środa, 24 sierpnia 2022

Jak sprawdzić, czy ktoś wziął na mnie kredyt/pożyczkę?

W dobie coraz większej popularności internetowych przestępstw nie ma nic dziwnego w tym, że chcemy sprawdzić, czy ktoś nie wziął na nas kredytu lub pożyczki. Jak[...]

Poradnik pożyczkowy

poniedziałek, 22 sierpnia 2022

Kalkulator pożyczek – czym jest i jak może Ci pomóc?

Ludzie coraz częściej korzystają z szybkich pożyczek. Galopująca inflacja, drożejące produkty i usługi sprawiają, że koszty życia są coraz większe, niestety – w przeciwieństwie do zarobków.[...]Dziesiątka Finanse spółka akcyjna z siedzibą w Warszawie (02-220) przy ul. Łopuszańskiej 32, telefon 669 555 111. NIP: 7842426890, REGON: 300976329, sąd rejestrowy: Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego,
KRS: 0001022551. Kapitał zakładowy w wysokości 14 360 000 zł; adres strony internetowej: www.10online.pl, e-mail: kontakt@10online.pl.

Spółka działa w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim.
Pożyczkodawcą jest Dziesiątka Finanse S.A. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy.

Reprezentatywny przykład dla pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.10online.pl: Całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 2500 zł; oprocentowanie stałe 20,50% całkowity koszt pożyczki 524,08 zł (w tym opłata przygotowawcza 122,52 zł, prowizja 250 zł, odsetki 151,56 zł); całkowita kwota do zapłaty 3024,08 zł, płatna w 3 miesięcznych ratach w wysokości 1 158,86 zł. Rzeczywista roczna stopa procentowa (RRSO) dla tego przykładu wynosi 144.92% . Stan na dzień 01.02.2023r.

Administratorem danych osobowych jest Dziesiątka Finanse spółka akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Łopuszańskiej 32, 02-220 Warszawa. Wszelkie informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych, celów, w jakich są przetwarzane, podstaw prawnych przetwarzania, kategoriach odbiorców danych osobowych, okresie przetwarzania danych, konieczności lub dobrowolności podania danych osobowych i konsekwencjach ich niepodania, zautomatyzowanym podejmowaniu decyzji i przysługujących uprawnieniach można znaleźć możesz w Polityce Prywatności.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Dziesiątka Finanse S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.
Wszelkie prawa do zawartości strony internetowej zastrzeżone dla Dziesiątka Finanse S.A.