Malowanie ścian zdrożało – jeśli planujesz remont, pomyśl o skorzystaniu z zewnętrznego finansowania

Marta Karkowska

08.12.2021

Ile kosztuje malowanie pokoju w 2021 roku? 

Koszt malowania pokoju jest zróżnicowany. Na wycenę ma wpływ przede wszystkim powierzchnia malowania, aktualna jakość ścian oraz wybrane materiały. Dodatkowe wydatki generuje m.in. konieczność usunięcia starej tapety czy prace przygotowawcze. Ceny różnią się w zależności od renomy konkretnej ekipy remontowej oraz od regionu, w którym wykonywane są prace. 

Zastanawiasz się, ile kosztuje malowanie pokoju za metr? 

W cenie musisz uwzględnić koszty takie jak: 

  • czyszczenie ścian (10–12 złotych za m²), 
  • usuwanie nadmiaru starej farby/zdjęcie tapet (7–15 złotych za m²), 
  • gruntowanie (3–6 złotych za m²), 
  • szpachlowanie (10–12 złotych za m²), 
  • malowanie trzema warstwami farby (10–17 złotych za m²). 

Niezależnie od wskazanych kosztów za metr kwadratowy malowania konieczne będzie również zapłacenie za zabezpieczenie folią innych powierzchni. Jeśli planujesz wykonanie oryginalnych projektów, przygotuj się na dopłatę np. za malowanie wzorów czy akrylowanie. Bardzo często w cenę nie są również wliczone materiały, w tym farby. Ich koszt to nawet 100 złotych za puszkę 2,5 litra w przypadku farb wyższej jakości oraz 50 złotych, jeśli zdecydujesz się na zakup zwykłej farby. 

Z tych względów uważaj podczas porównywania cen poszczególnych ofert. Może się okazać bowiem, że różni je zakres wliczonych w koszt usług i najtańsza oferta wcale nie jest korzystna. 

Czy warto oszczędzać na malowaniu ścian? 

Oczywiście możesz pomyśleć o tym, żeby zminimalizować koszty. Należy jednak zaznaczyć, że nie warto oszczędzać na ekipie remontowej. Niedokładność czy brak doświadczenia zmniejszą trwałość malowania i pogorszą efekt wizualny. 

Jeśli masz czas i doświadczenie, rozwiązaniem może okazać malowanie ścian na własną rękę. 

Nie decyduj się jednak na takie rozwiązanie, jeśli nie wiesz, jak przeprowadzić remont. Najlepszy efekt malowania pokoju występuje, gdy ściany są idealnie gładkie, a farba równomiernie rozłożona. Brak doświadczenia stwarza duże ryzyko sytuacji, w której nie tylko nie uda Ci się wykonać remontu samodzielnie, lecz także zmarnujesz zakupione farby i inne materiały. Rezultat będzie taki, że i tak nie będziesz mieć wyboru i ostatecznie zatrudnisz ekipę remontową. 

Dodatkowo specjaliści są w stanie wykonać malowanie pokoju znacznie szybciej. Ostateczny wymiar czasu pracy zależy od przygotowania ścian oraz wielkości powierzchni, która ma zostać pomalowana. W praktyce jednak malowanie jednego pokoju może zostać wykonane już w 1–2 dni, a w przypadku trzech pokojów w 3 dni.

Zainteresuje Cię: Ile kosztuje ocieplenie domu?

Jak wybrać dobrych specjalistów do malowania pokoju? 

Wiesz już, że malowanie pokoju może okazać się kosztowne, jednak mimo to podczas wyboru nie kieruj się wyłącznie ceną. Wybierz profesjonalną ekipę remontową, która ma wszelkie niezbędne sprzęty oraz doświadczenie w branży. 

Unikaj ofert, które nie precyzują nazwy firmy. Wybieraj usługodawców, na których temat możesz przeczytać rzetelne opinie w Internecie. Dobrym rozwiązaniem jest również korzystanie z poleceń rodziny i znajomych. Często można się również spotkać z sytuacją, w której to sklep oferujący farby i inne niezbędne materiały dysponuje bazą sprawdzonych fachowców, z jakimi możesz nawiązać współpracę. 

Jeśli masz już wstępną listę kandydatów do wykonania usługi, porozmawiaj z nimi o szczegółach. Dopytaj, co zawiera zaproponowana cenie. Ustal również, czy specjaliści dysponują odpowiednim sprzętem, a po wykonaniu prac posprzątają miejsce pracy. Nie każdy specjalista zajmujący się malowaniem pokoju oferuje zakup niezbędnych materiałów. Przed wyborem ustal obowiązki stron w tym zakresie. 

Unikaj ekip, które nie chcą spisywać umowy bądź wybierają jej niewłaściwy rodzaj. Rzetelni fachowcy nie powinni obawiać się odpowiedzialności. Brak sporządzenia umowy na piśmie co prawda nie pozbawia Cię praw z tytułu rękojmi, jednak wykazanie warunków, które zostały ustalone, mogą być w tym przypadku utrudnione. Pamiętaj, że umowa o wykonanie remontu najczęściej odpowiada swoją treścią umowie o dzieło. Taka forma, w odróżnieniu od umowy zlecenie, jest umową rezultatu, a nie jedynie starannego działania. Wykonawca będzie więc zobowiązany do wykonania określonego dzieła, a brak jego przedstawienia albo złe wykonanie zwolni Cię od obowiązku przyjęcia dzieła. Zabezpiecz swoje interesy tak, aby uniknąć nerwów i stresu w przyszłości.

Kiedy koszt malowania pokoju jest zbyt wysoki, z pomocą przyjdą dodatkowe źródła finansowania

Koszt pomalowania pokoju jest dla Ciebie zbyt wysoki? Obawiasz się, że nie będziesz w stanie pozwolić sobie na taki wydatek? Dobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z zewnętrznego źródła finansowania. 

Szybka pożyczka to sposób na pozyskanie gotówki bez konieczności przechodzenia przez długie formalności. Nie musisz udawać się do placówki, a szczegóły możesz ustalić przez telefon lub Internet. Wystarczy, że wypełnisz wniosek, który zostanie rozpatrzony tak szybko, jak to możliwe. Po pozytywnej decyzji pieniądze otrzymasz na konto, nie musisz nawet wychodzić z domu. 

Przewagą pożyczki nad kredytem bankowym jest mniejsza ilość formalności oraz skrócenie procesu pozyskania środków. Koszty finansowania są jasne i nie musisz martwić się o ukryte prowizje. Pożyczkę możesz otrzymać, jeśli masz co najmniej 21 lat. Nie ma znaczenia Twój status, finansowanie przeznaczone jest również dla studentów, rolników, emerytów oraz rencistów. Jedyny warunek, jaki musisz spełnić, to otrzymanie pozytywnej oceny kredytowej. 

Ty wybierasz, ile chcesz pożyczyć. Masz 31 dni na zwrot spłatę pożyczki, a w razie problemów ze spłatą możesz ten termin odroczyć o 7, 14 lub 31 dni. 

Dzięki pożyczce możesz przeprowadzić malowanie pokoju w ciągu kilku tygodni i w pełni cieszyć się z remontu.

Przeczytaj również: Co to jest kredyt hipoteczny? Jak go otrzymać?


Źródła:

  1. https://przemyslawzielinski.pl/2021/02/cennik-malowania-scian-2021-jaki-jest-koszt-malowania-pokoju/
  2. https://bw-malowanie.pl/cennik/
  3. https://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/malowanie/farby-wewnetrzne.html

Podobne artykuły

Niespodziewane wydatki

poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Szybka pożyczka online – czy da się ją uzyskać już w kilka minut?

Szybka pożyczka online – czym dokładnie jest? Słowo „pożyczka” występuje w języku polskim od wieków. Wiele osób stosuje je zamiennie ze słowem „kredyt” i kojarzy dość[...]

Niespodziewane wydatki

środa, 30 marca 2022

Koszt remontu łazienki – materiały, prace przygotowawcze, robocizna

Na ostateczny koszt remontu łazienki mają wpływ takie czynniki, jak: materiały, prace przygotowawcze, robocizna, zakup armatury oraz jej montaż. Ceny różnią się w zależności od województw,[...]

Niespodziewane wydatki

środa, 30 marca 2022

Ile kosztuje wesele? Podstawowe koszty i dodatkowe atrakcje

Z danych wynika, że młode pary wydają na organizację wesela ok. 40–60 tysięcy złotych. Na ostateczny koszt mają wpływ czynniki takie jak prestiż miejsca, w którym[...]Dziesiątka Finanse spółka akcyjna z siedzibą w Warszawie (02-220) przy ul. Łopuszańskiej 32, telefon 669 555 111. NIP: 7842426890, REGON: 300976329, sąd rejestrowy: Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego,
KRS: 0001022551. Kapitał zakładowy w wysokości 14 360 000 zł; adres strony internetowej: www.10online.pl, e-mail: kontakt@10online.pl.

Spółka działa w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim.
Pożyczkodawcą jest Dziesiątka Finanse S.A. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy.

Reprezentatywny przykład dla pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.10online.pl: Całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 2500 zł; oprocentowanie stałe 20,50% całkowity koszt pożyczki 524,08 zł (w tym opłata przygotowawcza 122,52 zł, prowizja 250 zł, odsetki 151,56 zł); całkowita kwota do zapłaty 3024,08 zł, płatna w 3 miesięcznych ratach w wysokości 1 158,86 zł. Rzeczywista roczna stopa procentowa (RRSO) dla tego przykładu wynosi 144.92% . Stan na dzień 01.02.2023r.

Administratorem danych osobowych jest Dziesiątka Finanse spółka akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Łopuszańskiej 32, 02-220 Warszawa. Wszelkie informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych, celów, w jakich są przetwarzane, podstaw prawnych przetwarzania, kategoriach odbiorców danych osobowych, okresie przetwarzania danych, konieczności lub dobrowolności podania danych osobowych i konsekwencjach ich niepodania, zautomatyzowanym podejmowaniu decyzji i przysługujących uprawnieniach można znaleźć możesz w Polityce Prywatności.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Dziesiątka Finanse S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.
Wszelkie prawa do zawartości strony internetowej zastrzeżone dla Dziesiątka Finanse S.A.