Zadłużeni nie tracą szansy na otrzymanie pożyczki – dowiedz się, jak ubiegać się o dodatkowe środki

Marta Karkowska

07.12.2021

Standardowa weryfikacja przed zawarciem umowy

Decydując się na wnioskowanie o kredyt w banku, musisz liczyć się z koniecznością przejścia długiego procesu formalnego. W pierwszej kolejności zostaniesz poproszony o przedstawienie zaświadczenia o zarobkach. Nawet jeśli ten etap weryfikacji przebiegnie pomyślnie, to bank i tak sprawdzi, czy nie masz zadłużenia i czy swoje zobowiązania regulowałeś w przeszłości terminowo.

Decyzje odmowne w takim przypadku zdarzają się bardzo często. Banki traktują zadłużonych jako podmioty o zwiększonym ryzyku i nie decydują się na zawarcie z nimi umowy w obawie, że zobowiązanie nie zostanie uregulowane.

Z tego powodu powstały pożyczki dla zadłużonych. Taka forma finansowania jest dostępna dla osób widniejących w KRD lub innych rejestrach dłużników, posiadających już inne zobowiązania, a w niektórych sytuacjach nawet tych, w stosunku do których toczy się postępowanie egzekucyjne (z reguły w takim przypadku pożyczkodawca wymaga ustanowienia zabezpieczenia spłaty pożyczki).

Szybka pożyczka dla zadłużonych – kto może skorzystać?

Pożyczki dla zadłużonych online są przeznaczone dla osób, których sytuacja finansowa nie jest najlepsza. Z tej formy finansowania chętnie korzystają osoby, które mają już kilka kredytów lub pożyczek, a mimo to potrzebują dodatkowych środków na realizację swoich planów.

Rozwiązanie jest przeznaczone dla osób, które na stałe mieszkają w Polsce. Powinieneś mieć również stałe źródło dochodu. Im wyższe masz zarobki, tym wyższą kwotę możesz pożyczyć. Nie ma przy tym znaczenia, czy jesteś zatrudniony na podstawie umowy o pracę, umowy cywilnoprawnej czy masz status emeryta bądź rencisty. Z tej formy finansowania korzysta wiele osób, które nie miałyby szans na uzyskanie kredytu bankowego.

W przypadku wnioskowania o pożyczkę dla zadłużonych bez gwaranta nie musisz obawiać się o konieczność załatwienia wielu skomplikowanych formalności. Nie zakładaj z góry, że Twój wniosek zostanie odrzucony ze względu na to, że figurujesz w Rejestrze Dłużników lub masz negatywną historię w bazie Biura Informacji Kredytowej, ponieważ taka weryfikacja zazwyczaj nie jest dokonywana. Pożyczka jest więc przeznaczona dla każdego.

Zalety pożyczek dla zadłużonych, pożyczka konsolidacyjna

Pożyczka pozabankowa dla zadłużonych ma wiele zalet, które mogą bezpośrednio przyczynić się do poprawy Twojej sytuacji finansowej. Tego typu produkty finansowe znajdziesz w ofercie firm pożyczkowych i parabanków. Wybierz taką ofertę, która nie tylko pomoże Ci doraźnie, ale zapewni bezpieczeństwo i komfort spłaty zobowiązania. Pamiętaj przy tym, że parabanki działają w oparciu wyłącznie o Kodeks cywilny, natomiast firmy pożyczkowe są zobowiązane do stosowania zapisów również w Ustawie o kredycie konsumenckim.

Występując z wnioskiem o udzielenie finansowania, możesz wskazać, ile chcesz pożyczyć i na jaki okres. Następnie to Ty decydujesz, na co przeznaczysz dodatkowe środki. Zawierając umowę pożyczki dla zadłużonych, przeważnie nie musisz określać w umowie celu ani informować o swojej historii kredytowej. Niektóre oferty gwarantują również brak zabezpieczenia spłaty, co dodatkowo ułatwi proces i będzie dla Ciebie jeszcze mniejszym obciążeniem. Koszty takiej pożyczki mogą być jednak o wiele większe niż w przypadku innych rodzajów pożyczek.

Specjalnym produktem jest pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych – umożliwia ona kompleksową poprawę sytuacji finansowej i sprawdzi się w przypadku osób, które zaciągnęły uprzednio inne pożyczki i mają problem z ich spłatą.

Rozwiązanie zostanie dopasowane do Twoich potrzeb i pozwoli na spłatę zadłużenia. Pożyczki dla bardzo zadłużonych z reguły wymagają tego, by ujawnić wszystkie swoje zobowiązania finansowe i zobowiązać się do spłaty zadłużenia z pozyskanych środków. Niektórzy pożyczkodawcy wymagają również ustanowienia zabezpieczenia spłaty pożyczki konsolidacyjnej dla zadłużonych – zabezpieczeniem może być nieruchomość lub ruchomości o znacznej wartości. Przed podpisaniem umowy dokładnie ją przeczytaj!

Zainteresuje Cię:  Kredyt a pożyczka – jakie są różnice?

Pożyczki dla zadłużonych – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Pożyczka na dowód dla zadłużonych gwarantuje Ci szereg korzyści, jednak jeśli chcesz w pełni zabezpieczyć swoje interesy, przestrzegaj kilku podstawowych zasad w tym zakresie.

Korzystaj tylko z usług sprawdzonych pożyczkodawców. Na rynku znajduje się wiele firm parabankowych, które liczą na wzbogacenie się Twoim kosztem. Dokładnie zapoznaj się z treścią umowy. Musisz mieć świadomość warunków spłaty, a także godzić się na oprocentowanie i opłaty dodatkowe. Dobra umowa powinna być zrozumiała i krótka, a jednocześnie w pełni zabezpieczać Twoje interesy.

Decydując się na skorzystanie z finansowania, warto wybierać przedsiębiorstwa, które działają na podstawie Ustawy o kredycie konsumenckim. Sprawdź opinie o pożyczkodawcy. Wiarygodne podmioty wyróżniają certyfikaty. Do podstawowych należą te wydawane przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, Biuro Informacji Gospodarczej czy Loan Magazine. Pożyczkodawca powinien przestrzegać dobrych praktyk pożyczkowych oraz opierać swoją działalność na zasadach fair play.

Jeśli zadbasz o wszystkie te aspekty, będziesz mógł czerpać korzyści z realizacji umowy. Pożyczki dla zadłużonych to rozwiązanie, które pomoże Ci wyjść z długów i na stałe przywrócić stabilność Twoich finansów.

Przeczytaj również: Pożyczka bez BIK – co to? Na czym polega?


Źródła:

  1. Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 roku Kodeks cywilny (Dz.U. 1964 nr 16 poz.93 z późn. zm.),
  2. Ustawa z dnia 12 maja 2011 roku o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 nr 126 poz. 715 z późn. zm.), 
  3. Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 roku Prawo bankowe (Dz.U. 1997 nr 140 poz. 939 z późn. zm.), 
  4. Ustawa z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 poz. 827 z późn. zm.).

Podobne artykuły

Poradnik pożyczkowy

piątek, 26 sierpnia 2022

Pożyczka dla młodych – już od 18 lat?

Młodzi ludzie mają swoje potrzeby, które potrafią poważnie nadwyrężyć niejeden portfel. Dużo nauki i zwykle brak dyspozycji pracy na pełen etat sprawiają, że coraz częściej sięgają[...]

Poradnik pożyczkowy

środa, 24 sierpnia 2022

Jak sprawdzić, czy ktoś wziął na mnie kredyt/pożyczkę?

W dobie coraz większej popularności internetowych przestępstw nie ma nic dziwnego w tym, że chcemy sprawdzić, czy ktoś nie wziął na nas kredytu lub pożyczki. Jak[...]

Poradnik pożyczkowy

poniedziałek, 22 sierpnia 2022

Kalkulator pożyczek – czym jest i jak może Ci pomóc?

Ludzie coraz częściej korzystają z szybkich pożyczek. Galopująca inflacja, drożejące produkty i usługi sprawiają, że koszty życia są coraz większe, niestety – w przeciwieństwie do zarobków.[...]Dziesiątka Finanse spółka akcyjna z siedzibą w Warszawie (02-220) przy ul. Łopuszańskiej 32, telefon 669 555 111. NIP: 7842426890, REGON: 300976329, sąd rejestrowy: Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego,
KRS: 0001022551. Kapitał zakładowy w wysokości 14 360 000 zł; adres strony internetowej: www.10online.pl, e-mail: kontakt@10online.pl.

Spółka działa w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim.
Pożyczkodawcą jest Dziesiątka Finanse S.A. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy.

Reprezentatywny przykład dla pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.10online.pl: Całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 2500 zł; oprocentowanie stałe 20,50% całkowity koszt pożyczki 524,08 zł (w tym opłata przygotowawcza 122,52 zł, prowizja 250 zł, odsetki 151,56 zł); całkowita kwota do zapłaty 3024,08 zł, płatna w 3 miesięcznych ratach w wysokości 1 158,86 zł. Rzeczywista roczna stopa procentowa (RRSO) dla tego przykładu wynosi 144.92% . Stan na dzień 01.02.2023r.

Administratorem danych osobowych jest Dziesiątka Finanse spółka akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Łopuszańskiej 32, 02-220 Warszawa. Wszelkie informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych, celów, w jakich są przetwarzane, podstaw prawnych przetwarzania, kategoriach odbiorców danych osobowych, okresie przetwarzania danych, konieczności lub dobrowolności podania danych osobowych i konsekwencjach ich niepodania, zautomatyzowanym podejmowaniu decyzji i przysługujących uprawnieniach można znaleźć możesz w Polityce Prywatności.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Dziesiątka Finanse S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.
Wszelkie prawa do zawartości strony internetowej zastrzeżone dla Dziesiątka Finanse S.A.