Pożyczka na święta – szybka, bezpieczna i wygodna do spłacenia

Marta Drzazga

09.12.2021

Święta Bożego Narodzenia wiążą się z tradycją gotowania dużych ilości jedzenia i kupowania prezentów dla najbliższych. Jednak koniec miesiąca – kiedy wypada Gwiazdka – zazwyczaj nie jest dobrym czasem pod względem finansowym. Większość osób dostaje pensję na początku lub w pierwszej połowie miesiąca, więc funduszy na święta często brakuje. W takiej sytuacji można zdecydować się na skromniejsze świętowanie lub wziąć pożyczkę. Najważniejsze, aby był to szybki, bezpieczny i wygodny do spłacenia zastrzyk gotówki, który można otrzymać bez zbędnych formalności. 

Pożyczka na święta – gdzie najlepiej ją wziąć?

Gdy zabraknie funduszy na święta, wygodnym wyjściem z tej sytuacji jest pożyczka. Wiele osób zastanawia się, skąd wziąć dodatkową gotówkę, która pozwoli zorganizować święta, a spłata zobowiązania nie będzie zbytnim obciążeniem dla domowego budżetu. Pierwszą instytucją jest oczywiście bank, jednak tutaj trzeba liczyć się z dopełnieniem wielu formalności, weryfikacją w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) i oczekiwaniem na decyzję. Tych wszystkich trudności da się uniknąć, wybierając pożyczkę gotówkową.

Firmy pożyczkowe często oferują szybkie pożyczki online. Można je otrzymać bez dodatkowych formalności. Wystarczy telefon do przedstawiciela firmy lub samodzielne wypełnienie prostego formularza przez Internet. Niektóre firmy pożyczkowe umożliwiają pożyczenie większych kwot. Np. u nas możesz wziąć pożyczkę na święta o wysokości 8000 zł.

Zainteresuje Cię: Kredyt a pożyczka - jakie są różnice?

Kredyt na święta – na co go przeznaczyć?

Kredyt gotówkowy lub szybka pożyczka na święta może opiewać na kwotę od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od potrzeb oraz indywidualnej koncepcji świętowania. Oto najpopularniejsze cele, na które wydawane są środki ze świątecznych pożyczek: 

  • Prezenty – tradycja obdarowywania najbliższych świątecznymi prezentami jest bardzo długa. Pożyczka może okazać się pomocna w przypadku rodzin wielodzietnych. Dziecięce listy do świętego Mikołaja bywają długie, a oczekiwania najmłodszych są często dokładnie sprecyzowane.
  • Organizacja świąt – przygotowanie tradycyjnych potraw dla dużej liczby gości jest kosztowne. Pożyczka może okazać się dobrym rozwiązaniem dla osób, które spodziewają się wielu gości. 
  • Świąteczny wyjazd – nie wszyscy preferują święta przy rodzinnym stole i są różne koncepcje spędzenia tego wyjątkowego czasu, np. wyjazd na narty do alpejskiego kurortu. W organizacji takich świąt także pomoże szybka pożyczka.

Pożyczka na święta – wygodna spłata

Wzięcie pożyczki na święta jest bardzo proste. Przy wyborze firmy pożyczkowej warto zwrócić uwagę na wysokość raty oraz warunki spłacania. Spłacanie zobowiązania zwyczajowo podzielone jest na miesięczne raty w różnych wariantach: równych, rosnących lub malejących. Oprócz tego można wybrać zupełnie inne rozwiązanie – oferujemy równe raty tygodniowe.

Raty tygodniowe są wygodne, ponieważ ich wysokość jest niewielka i łatwo na bieżąco zorganizować takie środki. Na przykład przy pożyczce na święta w kwocie 2000 zł rata tygodniowa wynosi 137 zł przy założeniu, że kredyt zostanie wzięty na 20 tygodni (ok. 5 miesięcy). Jest to wartość jednych zakupów w supermarkecie. Dodatkowo oferujemy wygodną usługę osobistego odbioru pieniędzy od klienta w dogodnym, wcześniej ustalonym terminie. 

Zobacz też: Darmowa pożyczka - co warto o niej wiedzieć?

Bezpieczna pożyczka na święta – jaka powinna być?

Kredyt lub pożyczka na święta powinny spełniać określone warunki. Dostępność gotówki i szybkość, z jaką pojawia się ona na koncie, to nie wszystko. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego warto wybierać wyłącznie sprawdzone firmy pożyczkowe. Taka instytucja powinna mieć następujące cechy:

  • Przejrzyste i czytelne warunki udzielenia pożyczki – zbyt długie i skomplikowane regulaminy powinny budzić wątpliwość. W warunkach powinny być jasno określone takie informacje, jak: wysokość oprocentowania, kwota raty, termin spłaty, konsekwencje w przypadku opóźnienia spłaty i schemat postępowania w przypadku zdarzeń losowych.
  • Renoma firmy – najlepiej brać pożyczki w instytucjach pozabankowych, które cieszą się dobrą opinią w branży i mają szerokie grono zadowolonych klientów. W wyborze odpowiedniej firmy pożyczkowej pomocne będą internetowe rankingi i opinie znajomych. 

Pożyczka na święta dla zadłużonych

Osoby zadłużone, które mają negatywną historię w Biurze Informacji Kredytowej, nie muszą rezygnować z organizowania świąt, nawet jeśli nie mają wystarczającej ilości gotówki. Kolejny kredyt w banku najprawdopodobniej nie będzie możliwy i w takiej sytuacji firma pożyczkowa okazuje się najlepszym rozwiązaniem. Pożyczka na święta dla zadłużonych możliwa jest w instytucjach, które nie wymagają dopełnienia wielu skomplikowanych formalności i nie weryfikują swoich klientów w BIK-u.

Instytucje pozabankowe udzielają pożyczek – także osobom zadłużonym – na preferencyjnych warunkach, jednak trzeba liczyć się z rygorystycznymi warunkami spłaty i odsetkami naliczanymi w przypadku spóźnienia. Przed podjęciem decyzji o pożyczce zadłużony klient powinien realnie ocenić swoje możliwości finansowe.

Przeczytaj również: Pożyczka na samochód – jak ją otrzymać? Porady

Podobne artykuły

Poradnik pożyczkowy

piątek, 26 sierpnia 2022

Pożyczka dla młodych – już od 18 lat?

Młodzi ludzie mają swoje potrzeby, które potrafią poważnie nadwyrężyć niejeden portfel. Dużo nauki i zwykle brak dyspozycji pracy na pełen etat sprawiają, że coraz częściej sięgają[...]

Poradnik pożyczkowy

środa, 24 sierpnia 2022

Jak sprawdzić, czy ktoś wziął na mnie kredyt/pożyczkę?

W dobie coraz większej popularności internetowych przestępstw nie ma nic dziwnego w tym, że chcemy sprawdzić, czy ktoś nie wziął na nas kredytu lub pożyczki. Jak[...]

Poradnik pożyczkowy

poniedziałek, 22 sierpnia 2022

Kalkulator pożyczek – czym jest i jak może Ci pomóc?

Ludzie coraz częściej korzystają z szybkich pożyczek. Galopująca inflacja, drożejące produkty i usługi sprawiają, że koszty życia są coraz większe, niestety – w przeciwieństwie do zarobków.[...]Dziesiątka Finanse spółka akcyjna z siedzibą w Warszawie (02-220) przy ul. Łopuszańskiej 32, telefon 669 555 111. NIP: 7842426890, REGON: 300976329, sąd rejestrowy: Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego,
KRS: 0001022551. Kapitał zakładowy w wysokości 14 360 000 zł; adres strony internetowej: www.10online.pl, e-mail: kontakt@10online.pl.

Spółka działa w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim.
Pożyczkodawcą jest Dziesiątka Finanse S.A. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy.

Reprezentatywny przykład dla pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.10online.pl: Całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 2500 zł; oprocentowanie stałe 20,50% całkowity koszt pożyczki 524,08 zł (w tym opłata przygotowawcza 122,52 zł, prowizja 250 zł, odsetki 151,56 zł); całkowita kwota do zapłaty 3024,08 zł, płatna w 3 miesięcznych ratach w wysokości 1 158,86 zł. Rzeczywista roczna stopa procentowa (RRSO) dla tego przykładu wynosi 144.92% . Stan na dzień 01.02.2023r.

Administratorem danych osobowych jest Dziesiątka Finanse spółka akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Łopuszańskiej 32, 02-220 Warszawa. Wszelkie informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych, celów, w jakich są przetwarzane, podstaw prawnych przetwarzania, kategoriach odbiorców danych osobowych, okresie przetwarzania danych, konieczności lub dobrowolności podania danych osobowych i konsekwencjach ich niepodania, zautomatyzowanym podejmowaniu decyzji i przysługujących uprawnieniach można znaleźć możesz w Polityce Prywatności.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Dziesiątka Finanse S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.
Wszelkie prawa do zawartości strony internetowej zastrzeżone dla Dziesiątka Finanse S.A.